HírekUtcakép

Így alakult a népesség száma városunkban az utóbbi három évben

Érdekes adatokat hozott nyilvánosságra Horváth Árpád, Gúta polgármestere városunk lakosságának alakulásával kapcsolatban. Az “elemzés” az elmúlt három év demográfiai adatait dolgozza fel.

Ami a város összlakosságát illeti, az elmúlt három évben nem történt jelentősebb változás. Állandó lakhelyre való bejelentkezés 2020-ban csökkent az előző két évhez képest. A városunkból elköltözött személyek száma az elmúlt három évet összehasonlítva 2018-ban volt a legmagasabb. Az elhalálozások száma 2018-ban és 2020-ban majdnem egyformán alakult. Az újszülöttek száma valamivel magasabb az előző két évhez képest, városunk 85 kis lakossal gyarapodott a tavalyi esztendőben.

” Az elmúlt évekhez képest úgy látszik kicsit megemelkedett a gyermekvállalási kedv, csak reménykedni tudunk, hogy ha apró százalékokkal, de az emelkedés megmarad minden évben.” zárta sorait Horváth Árpád.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb