EseményKultúraSzínház

Látványos showműsor érkezik városunkba, egy gútai táncművésszel

Nagyszabású zenés-táncos produkció vendégeskedik Gútán, február 12-én, este 5 órakor. Az
előadás a Városi Művelődési Központban lesz látható, ami helloFolk rendezvénysorozat egyik új
állomása. Külön öröm számunkra, hogy a társulat egyik tagja Vermes Anna településünk szülöttje.

Vermes Anna

A produkció az Ifjú Szívek Táncszínház a szlovákiai magyar kulturális élet és táncművészet egyik
jelentős műhelyének előadásában
valósul meg. A csoport fő érdemeként szokták emlegetni, hogy
Közép-Európa tradicionális tánc- és zenekultúráját színházi táncelőadásain keresztül társadalmi
értékként mutatja fel és erősíti bel- és külföldön egyaránt. Mindemellett ki szokták emelni velük
kapcsolatban, hogy munkájukban kitüntetett figyelmet kap a szlovákiai magyar hagyományos néptánc és népzene színpadi megformálása. Ezen felül a hagyományos táncos-zenés formanyelv és viselet elgondolkodtató, összetettebb jelenségre rámutató előadásaikban is megmutatkozik. A társulat lényegében lubickol a különféle műfajokban, így a tradicionális tánckultúra formanyelvére épülő táncszínházi darabjaik, a táncokat életképszerűen, területek szerint bemutató néptáncelőadások és kimondottan az ifjúság számára készült műsorok szerepelnek az előadásaikban.

Az együttes bemutatkozott már a világ legkülönfélébb színpadain, így még inkább büszkék lehetünk arra, hogy tagjai között szerepel Vermes Anna, aki maga is gútai, így ismét bizonyságot nyerhetünk arról is, hogy milyen tehetségek kerülnek ki szeretett városunkból, aki közül az egyik most hazatér hozánk.

A Gútára érkező előadás lényegében egy tisztelgés a magyar animáció nagyjai előtt, ezért a produkció Romhányi József (Mézga család, Doktor Bubó), Csukás István (Süsü a sárkány, Pom- pom meséi), Pethő Zsolt (Vízipók-csodapók; Frakk, a macskák réme), Hajnal István (Macskafogó; Vili a veréb) jogutódjainak beleegyezésével és Wolf Péter, Deák Tamás szerzők támogatásával és az UMPA Ügynökség engedélyével jött létre.

A műsor fellépői, tánckar:
Gyenes Barbara, Makóová Tamara, Sebő Veronika, Szivós Kata Dóra, Varsányi Ágnes, Vermes
Anna, Botló Ákos, Botló Gergely, Brusznyai Erik, Fekete Gergely, Lantos András, Tímár Gergely
Zenekar:
Hegedűs Máté – hegedű, Király Miklós – hegedű, Hegedűs Gergely Dávid– brácsa, Király Tamás –
nagybőgő
Zene:
Hegedűs Gergely Dávid, Hegedűs Máté

Ha nem szeretne erről a páratlan produkcióról lemaradni, akkor vásárolja meg jegyét elővételben 8
euróért Gútán a Furbify PC-shop üzletben, illetve megteheti ezt online a OneTicket oldalán. Természetesen a helyszínen is megveheti jegyét, ám ez már 11 euró lesz.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb