EseményHírekSport

“A sport révén nem csak élményeket, sikereket, de örök barátságokat is szerezhetünk” – Gúta sportolóit, edzőit, sportvezetőit díjazták

Ismét megtelt az Adamis Anna Városi Művelődési Központ, március 22-én városunk sportéletének szereplőit díjazták. A hagyományos elismerések mellett idén először a Polgármester Vándorserleg is gazdára talált.

Legyen szó egyéni vagy csapat sportról, labdajátékokról, küzdősportokról vagy bármilyen mozgásformáról városunk atlétái régóta öregbítik eredményeikkel Gúta jóhírét. Többek között ezért is tartja fontosnak településünk azoknak a sportolóknak, edzőknek, illetve sportvezetőknek az elismerését, akik hozzájárultak, hozzájárulnak a lakosaink egészségégének megőrzéséhez, a szellemi és testi fejlődéshez, valamint annak a közösségi életnek a szervezéséhez, ami a sporttal összeforr. Ennek megfelelően március 22-én megrendezték Gúta város legeredményesebb sportolóinak a kiértékelését. A sportgáláról Gőgh Péterrel, a Sport és ifjúságnevelési bizottság elnökével beszélgettünk.

Gőgh Péter nyitotta meg a sportgálát Fotó: SylonPhoto

Egy kicsit több, mint egy éve kerültem a bizottság élére, így az idei volt az első sportgála, amit egyedül, a korábbi vezető nélküli szerveztem meg. Fontosnak tartottam, hogy az elődöm, Kárpáty Ernő által magasra tett színvonalat tartsam, sőt lehetőség szerint emeljem.

– kezdte Gőgh Péter, aki elmondta, hogy külön öröm volt számára, hogy csaknem teltház volt a gálán, ami megerősíti számára, hogy a gútaiknak fontos szerepet tölt be az életükben a sport.

Igyekeztem minden apró részletre odafigyelni az esemény szervezésekor, persze mindig van, lesz hová fejlődni, de egészében elégedettek lehetünk. A meghívott fellépők: Kartai Adél Dance Club és Vadkerti Imre előadása méltó volt az esthez.

A sport révén nem csak élményeket, sikereket, de örök barátságokat is szerezhetünk. Erről is szólt a nyitóbeszédem, amiben megemlítettem, hogy az este sztárfellépője, Vadkerti Imre csapattársam volt, amikor gyereként a város kézilabda egyesületben sportoltunk. Azóta is barátok vagyunk, még akkor is, ha az élet teljesen más területre sodort minket.

– fogalmazott a bizottsági vezető, aki szerint óriási öröm minden gútai sportsiker, de emellett az is fontos, hogy ne csak győzelmet győzelemre halmozzanak a város sportolói, hanem, hogy egy remek közösségben legyenek, egészséges, mozgásszerető emberekké váljanak és ha lehet ezt később ők maguk is továbbadják a következő generációknak.

Színvonalas tánc show-t adott elő a Kartai Adél Dance Club társulata Fotó: SylonPhoto

Azt gondolom az este méltó módon megemlékeztünk a városi sportélet szereplőiről, külön örülök, hogy első alkalommal, ám hagyományteremtő céllal kiosztásra került a Polgármesteri Vándorserleg, amit Zakály Rebeka kapott. Emellett szintén első alkalommal díjaztuk a DGS Dögös Sprint jótékonysági futógálát, ami már tíz éve folyamatosan segít beteg gyerekeknek.

– mondta Gőgh Péter, aki az este legszebb momentumaként azt emelte ki, amikor valamennyi díjazott egyszerre lépett színpadra és Vadkerti Imrével együtt elénekelték a felvidéki himnuszként elhíresült Nélküledet.

Az este díjazottjai:

ARANYSÁVEZÜSTSÁVBRONZSÁV
Zakály Rebeka
kézilabda/művészi kerékpár

Edző kézilabdában: Mahor Mihály
és Morvay Tibor
művészi kerékpárban: Hajdú Andrea és
Žibrita Natália
Balázs Andor
labdarúgás

Edző: Nagy Benjamin
Harsányi Luca
tánc

Edző: Benkő Vivien (ReDance)
Hrabovská Petra
karate

Edzők: Kiss Tibor, Balázs Zoltán, Samu Lóránt és Kiss Artúr
Szabó Benett
labdarúgás

Edzők: Máté Zsolt
Ferenczi Krisztina Éda
kézilabda

Edzők: Mahor Mihály,
Zolnay Miroslav és Morvay Tibor
Góth Tamás
birkózás

Edzők: Keszeli Gabriel,
Gőgh Mihály és Bagita Zsolt
Richter Bíborka
cselgáncs

Edzők: Vincze Ferenc, és Fekete Ákos
Hupianová Tünde Zoé
karate

Edzők: Kiss Tibor, Samu Lóránt,
Balázs Zoltán és Kiss Artúr
Čiernik Emily
cselgáncs

Edzők: Fekete Ákos,
Benkócky Marian és Vincze Ferenc
Bagita Áron
birkózás

Edzők: Keszeli Gabriel,
Gőgh Mihály és Bagita Zsolt
Gőgh Mia
művészi kerékpár
Edzők: Bagita Eszter és Žibrita
Natália

15 év felettiek

ARANYSÁVEZÜSTSÁVBRONZSÁV
Cingel Zoltán
labdarúgás

Edző: Máté Zsolt
Csente Sándor
kézilabda

Edző: Gőgh Péter
Forró Daniel
labdarúgás

Edzők: Cingel Zoltán és Máté
Zsolt
Lakatos Patrik
birkózás

Edzők: Keszeli Gabriel,
Gőgh Mihály és Bagita Zsolt
Tánczos Márton
cselgáncs

Edzők: Fekete Ákos és Vincze Ferenc
Szépe Natália
művészi kerékpár

Edző: Hajdú Andrea
Rigó Rebecca
karate

Edzők: Kiss Tibor, Samu Lóránt,
Balázs Zoltán és Kiss Artúr
Mančík Bruno
karate

Edzők: Kiss Tibor, Samu Lóránt,
Balázs Zoltán és Kiss Artúr
Halász Rebeka
tánc

Edző: Benkő Vivien (ReDance)
Az este egyik különdíjasa, Zakály Rebeka két sportágban is kiemelkedett Fotó: SylonPhoto
ARANYSÁVEZÜSTSÁVBRONZSÁV
Fiatalabb diáklányok
kézilabda

Bogárová Tamia, Fördős Emma, Géczyová Julianna, Kürti Sára
Kovács Lilien, Koufakis Miriam, Macejková Katinka, Marosi Alexa
Mészárosová Zoja, Marosi Csenge Lilla, Miková Krisztina Matus Kitti, Nagyová Natália, Rebrošová Simona, Riflik Lilien
Sedláková Sára Elin, Szabó Dóra, Telekes Laura, Vu The Yennih Maja, Zakály Rebeka, Gajdošíková Nina

Edző: Mahor Mihály
U9 csapat
labdarúgás

Bezúr Barnabás, Čiernik Emily, Dobi Denis, Dobi Ladislav, Ďuráč Erik, Erdélyi Pál, Kostolányi Alex, Rigó Dominik, Rigó Jázmin, Szabó Vince, Szalai Félix, Varga Ádám, Révész Gábor, Samu Botond, Simička Lukas, Tamási Zsombor

Edző: Németh Péter
Női duó
művészi kerékpár

Kulich Eszter és Rákócza Dóra

Edző: Hajdú Andrea

Különdíjasok:

Sapmaz DenizgolfGúta szülötte
Fekete ÁkoscselgáncsKlub: Judo Klub Kolárovo
Páczer Ferenclabdarúgás
A helloGúta nevében Forró Tibor vette át különdíjat Dögös Sprint egyik szervezőjeként Fotó: SylonPhoto
Izsák Attilalövészet, klubalapítóA sportbizottság különdíja
Dögös Sprintjótékonysági futóversenyAz év legnépszerűbb jótékonysági sporteseménye
Szervező: helloGúta PT
Zakály Rebekakézilabda/művészi kerékpárA polgármester különdíja

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb