Interjú

Samu István: „A család a legfontosabb egységünk”

Pedagógusként és képviselőként is Gútát szolgálja Samu István

Amolyan reneszánsz emberként ismerik Samu Istvánt a városunkban, hiszen amellett, hogy a Corvin Mátyás Alapiskola történelemtanára, a helyi karateklubban edző, aktív sportoló, illetve számos rendezvény köthető hozzá, emellett kulturális események, közösségi programok szervezője.

Hivatása és a szakmája gyakran keveredik Samu Istvánnál, hiszen kétgyermekes apaként, otthon is nevelnie, tanítani kell, értékeket, normákat kell átadnia, ám ezt ő cseppet sem érzi tehernek, sőt mindig is érdekelte, hogyan tehetne a szűk környezetén is túl többet az élőhelye, a városa érdekében. Így lett önkormányzati képviselő 2014-ben, amit ugyanolyan lelkesedéssel és lendülettel végez, mint valamennyi feladatát.

Úgy gondoltam beszélni bárki tud, de én valóban tenni akartam Gútáért, így lettem képviselő. Azt gondolom, hogy számos még kiaknázatlan lehetőséget rejt a városunk, amit igazán felvirágoztathatnánk és ez valamennyi lakosunkra pozitívan hatna

– fejtette ki az önkormányzati képviselő, aki elárulta, hogy sosem volt egy otthonülős típus, mindig azon járt és jár az agya, hogy milyen programokkal, kezdeményezésekkel lehetne a gútai embereket szolgálni.

A gasztronómia mindig is érdekelt, ezért is gondoltam úgy legyen a városnak is egy borkóstoló eseménye a búcsú idején, így jött létre előbb a Borvirág utca, ami később Bor tere nevet kapta, de a Kattancs Fesztivál társszervezője, kitalálói között is ott voltam. Mostanság a tanári, edzői és képviselői munkám mellett sport és kulturális kirándulásokat szervezek elsősorban családoknak, mert hiszem, hogy család a legfontosabb egységünk, a társadalmunk alapja és ezeket a kötelékeket erősítenünk kell, ehhez pedig a legjobban közéleti programok, rendezvények szükségesek

– osztotta meg velünk Samu István, aki elmondta nekünk, hogy Kárpáty Ernőt régóta ismerte, de igazán az önkormányzati munkájuk folyamán világosodott meg benne, hogy milyen ember, milyen személyiség a fiatal polgármester jelölt.

Amikor megtudtam, hogy elindul a polgármesteri posztért, azonnal biztosítottam a teljes támogatásomról. Amikor együtt kezdtünk dolgozni ismertem azokat a rendezvényeket, melyek szervezésében részt vett, de azt az energiát, kitartást, amivel ő dolgozik még nem. Pontosan ilyen szemléletű emberre van szüksége Gútának, aki rendszervben gondolkodik, aki kreatív, aki problémamegoldó és nem utolsósorban csapatjátékos

– fejtette ki az önkormányzati képviselő.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb