EseményKultúraZene

Rendhagyó időpontban, ám rendkívüli fellépőkkel rendezik meg jövőre a Gútai Vásár és Búcsút

Bagossy Brothers Company, Kis-Duna Menti Rockszínház, Tankcsapda csak néhány név azok közül, akik 2024-ben szórakoztatják majd városunk lakóit és mindenki mást, aki Gútára érkezik augusztus 9. és 11. között.

Halász Béla polgármester az évértékelő lakossági fórumon jelentett be több olyan meglepetést és érdekességet is, amire már sokan kíváncsiak voltak. Hogy mi is volt az, amit annyian tudni szerettek volna? Ehhez kicsit vissza kell mennünk az időben egészen az idei nyárig. Történt ugyanis, hogy 2023-ban egy minden szempontból új és egyéni eseménnyé alakult a településünk vására. Első körben teljesen ingyenessé váltak a programok, emellett igen jó döntésnek bizonyult az, hogy a belvárosba, a városi hivatal és a művelődési központ közé helyezték el a színpadokat, melyektől egy sétányt alakítottak ki a sportcsarnokig, ahol igazi vásári forgatag jött létre. Ezen felül az esemény támogatási rendszerét is megreformálta a város vezetősége és érdekeltté tették a helyi vállalkozókat a rendezvény iránt, akik ahogy mondani szokták vevők voltak az ötletre. A siker minden szinten megjelent, hiszen soha nem volt még ilyen sok ember a vásáron, soha nem volt még ilyen nagy volumenű, ahol olyan sztárok léptek fel, mint az R-GO vagy éppen a Kowalsky meg a Vega és amit nem mellesleg olcsóbban tudtak megrendezni, mint az utóbbi évek búcsúit. Ezek után tényleg nem csodálkozhatunk, ha sokan tudni akarták már, hogy 2024-ben kik lesznek a megújított vásárnak a fő fellépői, sztárjai.

Túlzás nélkül állítható, hogy egy tűt sem lehetett leejteni az idei vásáron Gútán

A szokásoktól eltérően augusztus 9-től 11-ig rendezzük meg a vásárt, mert a városunk temploma 300. születésnapját fogja ünnepelni, így ez a szentély szülinapi bulija is lesz egyben. Az esemény pénteki napjának fő fellépője a Bagossy Brothers Company, a szombati napjának a Kis-Duna Menti Rockszínház, illetve a TNT, valamint a záró nap legnagyobb sztárja a Tankcsapda lesz, de olyan közkedvelt bandák is színesítik majd a jeles névsort, mint az ELÁN Forever, a legkeresettebb Elán emlékzenekar Szlovákiában

– fejtette ki a polgármester, aki ezen utánra is tartogatott egy szenzációs és történelmi bejelentést:

Bár még távoli, de már biztosan tudható és joggal lehetünk rá büszkék, hogy 2025-ben Gúta lesz a kitelepítettek emléknapjának fő helyszíne és a városunk templomának harangja lesz hallható a magyar rádióban

– tudatta Halász Béla.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb