Kultúra

Csapó és tessék: Történelmi filmforgatás helyszíne lett Gúta

Filmesek érkeztek városunkban, ahol a Pressburg című szlovákiai magyarokról szóló sorozatot forgatják, a nagyszigeti városrészben, melyben olyan sztárok is játszanak, mint a Jászai Mari-díjas színművész, Csuja Imre.

Számos szempontból egyedülálló az a produkció, aminek egy részét Gútán forgatják. Ez az első, hogy egy széria a felvidéki magyarok életét mutatja be, ezen felül az alkotói, sőt szereplői is többségében felvidéki magyarok, amire eddig nem volt példa a filmtörténelemben. Semmikép ne lepődj meg, ha városunkban összefutnál az elmúlt évtized egyik legnagyobb magyar sztárszínészével, az Üvegtigris Csokijával, azaz Csuja Imrével, mert ő is szerepel a szériában. Ezen felül Matusek Attila vagy éppen Jakab Rakovská Anna is szembejöhet veled, hiszen ők is a sorozat szereplői, így Gútán vendégeskednek.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb