Sport

Gútai aranyérem a városi kosárlabda versenyen

Ismét egy színvonalas sportesemény helyszínéül szolgált a Corvin Mátyás Alapiskola udvara, ahol már a tizenhatodik streetball kosárlabda versenyt tartották meg. Húsz csapat vendégeskedett városunkba.

Ez volt a tizenhatodik streetball kupa, amit a gútai kosárlabda klub szervezett, a helyszínt ezúttal is a Corvin Mátyás Alapiskola udvara adta.

Büszke vagyok, hogy idén is megrendezhettük ezt az eseményt és már azt is elmondhatjuk, hogy a mi városunk streetball gálája a leghosszabb ideje megtartott esemény. Az igaz, hogy a dunaszerdahelyi kezdeményezés előbb jött létre, mint a miénk, de mi azóta is folytatjuk ezt a hagyományt, míg a szerdahelyieké sajnos abbamaradt

– kezdte mondandóját az verseny főszervezője, Forró Tibor, aki azt is leárulta, hogy idén először egy kicsit meg is hirdették a social mediaban az eseményt és nem csak a meghívott csapatokat várták, azok közül, akik korábban már részt vettek az eseményen az elmúlt években.

A főszervező azt is tudatta velünk, hogy annak ellenére, hogy idén először nem támogatta Nyitra megye a rendezvényt, Gúta városa, annak önkormányzata a Sportbizottságán keresztül nem engedte el a kezét a kosarasoknak és így 2023-ban sem maradt el a több, mint egy évtizedes hagyomány.

Sokan családostul érkeztek az elmúlt években, ezért idén erre is külön készültünk, hogy amíg apu vagy anyu dobálja a labdát addig a gyerekek se unatkozzanak. Két ugrálóvárat is felállítottunk az iskola udvarán, illetve a Folplast-nak köszönhetően négyszáz adag fagylalton osztozhattak a jelenlévők. Most is sokfelől jöttek hozzánk, hiszen Pozsonytól egészen Budapestig képviseltették magukat a kosarasok

– fejtette ki a Forró Tibor, aki arról is beszélt, hogy náluk az úgynevezett startcsomag (ezt kapják a versenyre nevezett játékosok) sem átlagos, mert a gála lógójával ellátott pólón kívül friss bagettet, és
ásványvizet is tartalmazott. Mindezek mellett külön kiemelte a főszervező a Szekeres kocsmát, akik kora reggeltől főzték bográcsban a gulyást, amit a fárasztó meccsek, összecsapások után a versenyzők, illetve a vendégek örömmel és még nagyobb étvággyal fogyasztottak el, valamint valamennyi önkéntes segítőt, akik hozzájárultak az eseményhez a munkájukkal.

A város nem csak a rendezvénnyel, de a játékosaival is megmutatta, hogy mire képes, hiszen a Aye Papi(Podmajersky Martin, Podmajersky Jakub, Slezák Levente és Benkó Dániel) nevű gútai csapat megnyerte a tornát.

A lényeg a részletekben rejlik és ezt a gútai streetball gála szervezői is így gondolják, ami a verseny díjaiban is visszaköszönt

Ebben az évben is a díjakat testre szabtuk, azaz lézer vágott BC Knives trófeával
jutalmaztunk minden helyezett csapatot

– osztotta meg a Gútai Újsággal a főszervező.

Az esemény jelentőségét mutatja, hogy tiszteletét tette rajta Kárpáty Ernő alpolgármester,
aki mindjárt egy örömhírt is közölt az esemény megnyitásakor, méghozzá azt, hogy a város sikeres pályázatának köszönhetően jövőre már egy felújított, modern, korszerű és minden igényt kielégítő sportpályán rendezhetik meg a helyi streetball versenyt a Corvin Mátyás Alapiskola udvarán.

Mi, a helyi streeballosok is szeretnénk jövőre méltó módon köszönteni a felújított pályát és meghívni az összes csapatot, akik valaha részt vettek a rendezvényünkön

– zárta sorait Forró Tibor.

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb