Uncategorized @hu

„Összetartó, együttműködő közösség kell legyenek a pedagógusok” – Több százan vettek részt a Pedagógusnapon Gútán

Idén is díjazták városunk azon pedagógusait, akik hivatásukat hosszú évtizedek óta a legnagyobb hozzáértéssel, elhivatottsággal végzik, illetve ezzel is építik, formálják gyermekeinket és ezzel az ő, valamint városunk jövőjét is.

Ha valaki azt a szót hallja, hogy hivatás, a legtöbben a pedagógusok jutnak eszébe, legyen szó bölcsődei nevelőkről, óvodapedagógusokról, tanítókról vagy tanárokról. Kétségtelen tény, hogy mióta világ a világ az egyik legfontosabb munka ez, hiszen a megfelelő tudás, erkölcsi, etikai norma átruházása felbecsülhetetlen. Ezt a legtöbben akkor érzik át igazán, amikor szülővé válnak, így van ezzel e sorok írója is és ilyenkor még magasabb fokra kerül az embernél a pedagógusok megbecsülése. A Pedagógusnap mindannak az értéknek, élménynek, útravalónak, illetve érzésnek, világlátásnak, megszerzett tudásnak az ünnepe, amit soha senki sem kaphatna meg, ha nem lennének elkötelezett, hivatástudattal rendelkező pedagógusok. Ennek megfelelően március 27-én az Adamis Anna Városi Művelődési Központban rendezték meg a gútai Pedagógusnapot.

Mint pedagógus magam is tudom, hogy mit is jelent ez a nap, az üzenete, a fontossága. Emiatt is szeretnénk, ha pedagógusaink elismerése, megbecsülése a szavakon túlmutasson, és a városi pedagógus díjak presztízse, értéke megerősödne, még jelentősebbé válna

– tudatta a Gútai Újsággal az esemény szervezőjének, a Kultúra és kulturális örökség bizottságának az elnöke, Samu István, aki azt is megosztotta lapunkkal, hogy a színvonalas ünnepi műsort a városi Művészeti Alapiskola növendékei adták, az este háziasszonyai pedig Halász Anita és Kertai Viktória voltak. Az ünnepséget egy fogadás követte, amit után egy remek hangulatú zenész-táncos összejövetel következett. Ezen felül arról is beszélt az önkormányzati képviselő, hogy mióta ismét a bizottságuk rendezi, a hivatallak, a várossal, és a művelődési központtal a Pedagógusnapot az egyik fő céljuk az, hogy a városi pedagógusokat közelebb hozzák egymáshoz.

A művészeti alapiskola színvonalas produkcióval szórakoztatta a pedagógusokat

Azt gondolom, hogy az jó, ha van egy egészséges rivalizálás az oktatási intézményeink között, ettől ezek csak jobbá vállnak és ez jó a gyermekeinknek, az itt élőknek és persze magának Gútának is. Azonban ettől még összetartó, együttműködő közösség kell legyenek a pedagógusok. A város korábbi nagy múltú tanítói mindig azt mesélték nekem, hogy ez korábban így volt és mindig nagyot mulattak ezen a napon, mi ezt kívánjuk újjáéleszteni, ami az idei közel háromszáz fős megjelenésen láthatóan jó irányba halad

– fejtette ki a Corvin Mátyás Alapiskola történelemtanára, aki a jövőbeli tervekről is beszélt és elmondta, hogy szeretnék azokat a pedagógusokat is díjazni, akik a kiemelkedő társadalmi, közösségi munkájukkal, valamint a polgári értékrend ápolásával, áthagyományozásával is a közösséget szolgálják a hivatásuk mellett.

Az elképzelésünk szerint olyan legendás gútai pedagógusokról neveznénk el ezeket az elismeréseket, mint például Kicsindi Károly, és a díj anyagi elismeréssel is párosulna

– zárta Samu István.

Az est háziasszonyai(balról): Kertai Viktória, Halász Anita

A díjazott pedagógusok:

1. II. Rákóczi Ferenc Alapiskola, Mgr. Holocsi József

2. Corvin Mátyás Alapiskola, Mgr. Molnár Angéla

3. ZŠ Jána Amosa Komenského Mgr. Kacz Monika

4. Brünni téri Óvoda, Bc. Tallósi Bagita Borbála

5. Nagyboldogasszony Egyházi Iskolaközpont, Mgr. László Szilvia

6. Közös Igazgatású Magániskola, PaedDr. Bálint Katalin

7. Speciális Alapiskola, Mgr. Csoltkó Klaudia

Kapcsolódó cikkek

'Fel a tetejéhez' gomb